mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Obec > Aktuality > MAS Stolové hory a její přínosy regionu

MAS Stolové hory a její přínosy regionuDo místní akční skupiny Stolové hory se spojilo od roku 2012 celkem 58 místních partnerů z řad podnikatelů, živnostníků, škol, dobrovolných svazků, neziskových organizací a obcí. Smyslem našeho snažení je rozvíjet region po jeho společenské a kulturní stránce, zvyšovat kvalitu, přínos a dostupnost inovací pro zemědělství, podnikání a veřejnou správu pomocí komunitního plánování metodou LEADER. Během krátké existence spolku, jehož hlavním smyslem je přinést finance z Evropské unie do regionu, nebylo možné v období 2007 – 2013 tyto finance čerpat, a proto MAS pomáhala regionu pouze malými příspěvky a podporovala lokální akce. Situace se ale obrací k lepšímu, přísun financí z operačních programů EU z nového programu do roku 2020 se blíží a MAS Stolové hory dospěla od počátku roku 2015 k velkému rozvoji a připravenosti. Náš spolek pracuje na získání oprávnění čerpat finance a spolu s ostatními MAS v České republice soutěží o jejich alokaci. Dopředu je nám přislíbena částka kolem 95 milionů Kč pro náš region. Čerpat budeme z operačních programů IROP, PRV, OP Z a OP ŽP. Více se dozvíte na našem webu www.mas-stolovehory.cz nebo nás kontaktujte na emailu masstolovehory@gmail.com pro více informací. Získat peníze na Váš projekt je s pomocí MAS jednodušší, než si myslíte. Stačí jen spojit myšlenku s možnostmi, které Vám Evropská unie nabízí a projektový záměr je na světě. Díky spolupráci obcí a osob, které v obcích žijí, obnovujeme region stolových hor a pracujeme na tom, aby bylo Náchodsko, Hronovsko a Policko tím nejlepším místem pro život.

Kateřina Kapková, manažer MAS Stolové hory, z. s.


Kotlíkové dotace

MZ¦îP_261x96[3].gif

kraj-KH[6].jpg

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
Prodej ovoce
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Návštěvnost stránek

203762